Co je psáno, to je dáno. Ať je ohlas jakýkoliv, zveřejníme ho. (Samozřejmě pokud se o něm dozvíme. Kdybyste někde objevili třeba i drobnou zmínku, která tu ještě není, pošlete nám ji. Budem moc rádi.)


Zdroj: www.rockcafe.cz

Rock Cafe Contest - Malé finále


Jako první měli tu čest poprat se o účast ve velkém finále protivínští Rasovjan. Do vínku si ze základního kola přinesli celých 17 hlasů a svým energickým výkonem se snažili své konto rozšířit. Jejich specifickou muziku na pomezí Balkánu, lidovky a bigbítu táhl kupředu především hlasový projev nejvyššího muže na pódiu. Druhým poznávacím znamením souboru jsou pak táhlé moldánky houslí, které svírá ve svých něžných ručkách a smyčcem rozechvívá slečna Týna.


Zdroj: http://magazin.musicweb.cz

Malá zmínka taky zmínka. Že by to opravdu bylo v Přeštěnicích takhle? :-)


Na druhé, malé stagi patřili mezi nejzajímavější kapely během prvního festivalového dne strakoničtí MaMuMa, Rasovjan a třeboňská, punková kapela Suffer.


Zdroj: www.muzikus.cz

Rock Cafe Contest


Jihočeské sdružení Rasovjan se mělo podle propozic prezentovat bigbítovou world music. Daleko od pravdy toto označení zase nebylo. Odvážný mix bigbítových základů s prvky balkánského temperamentu, arabizujících či židovských motivů. V pestrém kaleidoskopu vlivů nezapomněli ani na svou domovinu a zařadili i něco z voničky lidových melodií regionu. V přehršli různých bigbítových, hard coreových nebo kytarovkových kapel byla hudba Rasovjanu v naší soutěži rozhodně příjemným zpestřením a možná i proto si tahle zajímavá partička nakonec vykoledovala vítězství.


Zdroj: Časopis Rock&Pop, červenec 2006

Recenze CD Drum Bun od Petra Korála


World music zas trochu jinak.Písecko-protivínská pětice Rasovjan čerpá z bohaté studnice tradiční hudby z nejrůznějších končin světa, na tomto CD přetvořila k obrazu svému lidové písně ze Slovenska, Ruska, Turecka nebo Ázerbajdžánu. Svébytný (byť nepřekvapivý) a přitom pořád dostatečně citlivý přístup Rasovjanu se projevuje nejen v místy setsakramentsky nabroušeném rockovém zvuku, ale také v tom, že k některým popěvkům si zpěvák Ondřej napsal vlastní texty. A u písně Sofie je i autorem muziky, z čehož nejspíš plyne, že Rasovjan se v budoucnu nechce chlubit jen cizím hudebním peřím...
(Hodnocení tři hvězdičky z pěti)


Zdroj: www.znc.cz

Démovo recenze vystoupení Rasovjanu v Netolicích.


...V hospůdce pár místňáků a na sále jen protivínská předskupina Rasovjan (drahého času zovoucí se Skautskej Nářez). Tedy žádná sláva a organisace. V půl desáté bylo snad už každému jasné, že ta došlá stovečka je konečná a tak Rasovjani do toho šlapají po svém - rázně. Jsou kupodivu dobří a jestliže bych měl srovnávati, fandím tomuto uskupení. Je to takový balkánský pop, avšak díky zajímavému zpěvákovi jaksi podmanivější a zajímavější. Není to ten druh co tlačí takzvaně na pilu – tito hoši a dívka hrají uvolněně a pravdivě. Chvílemi má člověk pocit, že je na nějaké svatbě v Bulharsku...


Zdroj: www.totaci.cz

Tak tohle je celkem trefnej popis vystoupení Rasovjanu ve Volyni (včetně toho Ondřejovo šílenýho jódlování v šatně :-) ), kterej jsem našel v aktualitách na stránkách Totálního nasazení.


...V sále už byla většina ze 170 diváků, u vchodu měl náš obchodník rozložený byznys, právě dohráli Nohama nad zemí a se svým balkánským etnem, který se sem jaksi mnoho nehodilo, nastupovala skupina Rasovjan. Korunu tomu nasadil jejich zpěvák, který předtím asi půl hoďky šíleně jódloval v šatně, když řekl do mikráku, že kdo přišel na punk, ať jde na hodinu pryč. A tak kapela, ač hrála kvalitně, si jen tak do prázdna sálu a za nezájmu publika zazkoušela. Po nich nastoupili na pódium Sváťovi Deratizéři a de facto festík začínali a otevřeli. Poprvý tento večer se lidé shlukli před pódiem, kde mnozí i tančili a pogovali a Deráči tak sklidili zasloužené ovace...


Rozhovor z internetového rádia Divadla Pod čarou (www.podcarou.cz).

Tento rozhovor byl nahrán v úterý po nečekanám vítězství v sobotní soutěži píseckých amatérských kapel Region Rock fest. Účastnili se ho všichni kromě Gornatiče. Rozhovor běžel v rádiu od 5. do 12. 10. 2005 třikrát denně. Zde si ho můžete stáhnout ve formátu mp3. (Klikněte pravým tlačítkem na odkaz a zvolte "Uložit cíl jako".)

http://www.rasovjan.wz.cz/mp3/rasovjan1.mp3


Zdroj: www.jazzport.cz/recenze/koncerty_ festivaly/koncerty_festivaly_042.htm

Páteční večer byl v Písku ve znamení world music, která neměla hranic, vzhledem k tomu, že každá skupina má své kořeny silně odlišné. Ohledně startující písecké skupiny Rasovjan jde říci jen jedno. Folk-rockové seskupení, které své kořeny hledá především na balkáně. Jejich hudební zpracování bylo velice příjemné a pestré. Klasickou sestavu doplňovaly v této hudbě potřebné housle. Zdůraznil bych především výkon zpěváka, který se do úlohy balkánského pěvce velice dobře stylizoval.